Jak si svépomocí opravit nafukovací motorový člun

Jak opravit nafukovací člun

Ve spolupráci s výrobcem nafukovacích motorových člunů Adventure vám předkládáme podrobný návod "Jak si opravit nafukovací člun".

Krok za krokem si projdeme přípravou k provádění opravy na nafukovacích člunech, ukážeme si vše, co budete při takové opravě potřebovat mít po ruce, dále se budeme podrobně zabývat jednotlivými fázemi samotné opravy a doplníme několik rad na závěr, když už jsme opravu provedli.

Jednotlivé kroky návodu doloženého fotografiemi najdete v levém menu. Tento postup opravy nafukovacích člunů je oficiální a doporučený výrobcem člunů Adventure pro své vlastní výrobky, ale v závislosti od použitých materiálů na jiných nafukovacích člunech jej lze s větší či menší úspěšností opakovat i na jiných značkách. Nejste-li si jistí, zda lze podle tohoto návodu postupovat i v případě vašeho člunu, pak nás neváhejte kontaktovat.

Základem tohoto návodu je materiál PVC s vnitřní výztuží a vhodně zvolené lepidlo, nejlépe takové, které doporučuje výrobce materiálu PVC nebo člunu.

Návod ukazuje opravu menšího poškození nafukovacího válce, která je nejjednodušší na opravu vlastními silami. Opravy na místech jako jsou spoje, vnitřní oddělující přihrádky, zrcadlo, koncovky nafukovacích válců nebo větší a rozsáhlejší poškození doporučujeme nechat na odborníkovi, jelikož často vyžadují další úkony související s úspěšným provedením (a hlavně zakončením) opravy.

V případě, že se vám oprava dle předloženého návodu nepodařila, nezoufejte! Dobře vybavený, specializovaný servis a jeho kvalifikovaný personál dokáže nepovedenou záplatu opravit (byť za cenu jejího odstranění a umístění nové). Naše společnost samozřejmě opravy a servis nafukovacích člunů provádí - nejen člunů Adventure, ale také ostatních značek.

Přejeme hodně štěstí při provádění vaší první opravy nafukovacího motorového člunu!

Závěrečné upozornění a doporučení: 

Opravy nafukovacích člunů metodou horkovzdušného svařování, kterou tento návod nijak nepopisuje, doporučujeme provádět pouze v případě zkušeného operátora či technika s přesnými znalostmi charakteristik a vlastností materiálu PVC, které chcete svařovat. V jiném případě hrozí nevratné poškození materiálu, v horším případě až zničení člunu.

Společnost CHTCHELKALINE, s.r.o. nenese jakoukoli odpovědnost za nepovedené opravy, které vykonáte svépomocí, ani za případné škody, které takovým počínáním vznikly nebo v budoucnu mohou vzniknout.

Při práci s chemikáliemi dodržujte bezpečnostní pravidla a zásady pro práci s nimi (viz u nich přiložené návody) - pracujte v dobře větraných prostorách, používejte osobní ochranné prostředky a vyvarujte se styku chemikálií s ohněm.