Nafukovací čluny Adventure | motorové čluny

O nafukovacích člunech Adventure

Logo ADVENTURE v aktuální podobě - originální výrobce nafukovacích motorových člunů nabízí více než 50 standardních modelůAdventure® "...to je slovo, které Vás přenáší do otevřeného a svobodného světa. Jsou to místa, kde jste byli a která byste chtěli znovu navštívit. Nezapomenutelně strávený čas, strávený ve společnosti nebo s rodinou… je to život, který je naplněn radostí a spokojeností. Je to cesta od všedosti a nudy běžných dnů."

Takový je pohled společnosti Adventure na život. Takovým byl vždy. Proto jsme zvolili ty nejlepší materiály, zvolili neopakovatelný design a užili jedinečnou technologii výroby, abychom stvořili řadu skládacích a RIB nafukovacích člunů, abyste mohli zažít svůj neopakovatelný příběh. Naše čluny musí být nejen krásné na pohled, ale taktéž spolehlivé a kvalitní, aby vás těšili v průběhu dlouhých a dlouhých let užívání.

Nafukovací motorové čluny ADVENTURE představují nejvyšší třídu kvality, kde se nepřipouští žádné kompromisy

Čluny  jsou vyrobené tak, aby byly tou nejlepší možnou volbou na trhu a hlavně bez kompromisů v kvalitě. Nepoužíváme levné materiály, součástky ani příslušenství. Nepoužíváme nespolehlivé, primitivní a lehko dostupné technologie výroby, ani nekvalifikovaný personál. Žádný člun Adventure nesmí ani na okamžik znejistět ve vlnách nebo být špatně ovladatelný - správný Adventure je rychlý kdykoli a kdekoli. Vždy jej můžete vést s absolutní přesností a naprostou jistotou. Nechceme vás zklamat, protože víme, jak je důležitá bezpečnost při plavbě, od které závisí život váš a životy vašich blízkých. Taktéž nechceme zkazit radost z relaxace na vodě nekvalitním výrobkem.

Nejdůležitějším pro značku nafukovacích člunů ADVENTURE jsou spokojení uživatelé

Abychom dosáhli ultra vysoké kvality našich nafukovacích člunů, vyvinuli naši inženýři jedinečný proces strojového svařování horkým vzduchem s použitím originálního zařízení, které bylo vyrobeno a navrženo naší firmou. Neustále rozvíjíme a zdokonalujeme naši technologii a stroje. Kromě základního typu svařování (měkké svařování) používáme i vysokofrekvenční technologii svárů a některé jiné druhy svařování, které nemají obdoby. Dokonce i ti nejnedůvěřivější skeptici uznávají, že originální šev Adventure patří mezi nejlepší na světě - to je vizitka naší společnosti, to je to, čím se poprávu pyšníme. Naše svařované švy jsou třikrát pevnější než samotný materiál: bez jakýchkoli problémů vydrží přehřátí na slunci a vysoké hodnoty přetlaku. Inženýři a projektanti se nikdy nezastaví na již dosaženém. Na fabrice se neustále vyvíjí nové druhy svařování. Neustále vyžadujeme zvyšování úrovně kvality, pracujeme na nových technologiích a řešeních, vyvíjíme nové konstrukce člunů – a právě vy musíte vyžadovat neméně při výběru svého člunu Adventure. Jen tak zajistíme, aby naše výrobky odpovídaly vašim požadavkům.

Nafukovací čluny Adventure určené především pro rybáře jsou ultra-lehké a extrémně-skladné

Sortiment člunů Adventure je velice široký - od obyčejných skládacích člunů s laťkovou podlážkou, klasických skládacích člunů s nafukovacím kýlem, přes čluny s vysokotlakou nafukovací podlážkou AIRdeck, až po čluny RIB s laminátovým kýlem. Rybaření, potápění, dovolená, sport či profesionální použití – Adventure bude odpovídat vaším požadavkům a plně je uspokojí, protože se vyvíjí ve spolupráci s profesionály po celém světě, kteří je vystavují náročným podmínkám a extrémní zátěži. Vynikající čluny musí být vybaveny vynikajícími a spolehlivými součástkami a vyrobeny z těch nejkvalitnějších materiálů. My to víme a používáme jen to nejlepší.

Při výrobě člunů Adventure se používají speciální materiály, které jsou pečlivě vybírané pro konkrétní účely, k nimž jsou jednotlivé čluny nebo modelové řady určené. Pro základní řady rybářských člunů Adventure, jako jsou Scout a Optima, se používá českého materiálu Plastel-boat TE 75 a TE 90 - tyto jsou řádně vyztužené, odolné, přitom ale lehké. Umožňují snadnější manipulaci se člunem na břehu nebo během balení. Nepopíratelnou výhodou Plastelu je také to, že nám dovoluje nabídnout dané rybářské čluny za velmi příznivé ceny.

ADVENTURE pro výrobu svých nafukovacích člunů užívá jen vybraných materiálů nejvyšší kvalityNěmecké materiály Valmex®HEYTex®, které byly speciálně navrženy pro výrobu nafukovacích člunů se neustále se vyvíjí a zdokonalují. v současnosti používají pěti vrstvý materiál.  Jedná se o tradiční a spolehlivé evropské výrobce s dlouholetou tradicí, jejichž materiály jsou určeny primárně pro výrobu nafukovacích motorových člunů, např. Mehler Texnologies (Valmex) vyvíjí své materiály už více než 70 let, HEYTex group je jen o trochu mladší. Kromě skvělých výsledků při použití lepidla vynikají hlavně svými vlastnostmi, tj. pevností či stálostí a strukturou, při horkovzdušném a vysokofrekvenčním svařování, kdy se utváří monolitní celek z jednotlivých listů materiálu.

  • > potaženo vinylem (PVC), celkem 4 vrstvy PVC
  • > základní materiál ze značkového polyesteru Trevira® a Diolen® (9/10 útků/cm - hustota výztužné tkaniny)
  • > hmotnost 1 000 - 1 450 g/m2
  • > pevnost 2 500 - 7 000 N/5cm2

Všechno snažení výrobce nafukovacích člunů ADVENTURE směřuje k tomu, abyste se svým člunem mohli zažít mnohá dobrodružství plné neoipakovatelných zážitkůNámi zvolené materiály jsou výjimečně nepropustné pro vzduch, trvanlivé, dále také odolné vůči proříznutí, oděru, působení povětrnostních vlivů, slunečního UV záření, benzínu i oleje. Mají speciální přísadu proti plísním, která ničí organické zárodky během 24 hodin.

Čluny Adventure mají díky termovazbě opravdu nezničitelné spoje. Termovazba spojí díly materiálu dohromady a v rámci plně automatizovaného procesu dojde k natavení vnějších i vnitřních spojovacích pásků - lidský faktor jen kontroluje chod stroje. Tím je zcela eliminována zastaralá metoda lepení nebo ručního svařování horkovzdušnými fény. Náš automatický proces zaručuje konstantní úroveň kvality, přesnosti a také maximální trvanlivost. Tento standardní spoj je tři krát pevnější než samotný materiál. Přesnost zpracování a každého detailu na našich nafukovacích člunech je již legendární - ať už jde o tolerance na nafukovacích válcích nebo na podlážce, žádný jiný výrobce se našim přísným standardům ani nepřiblíží.

Nejvyšší standardy přesnosti počínají u nejmenších detailů a končí přísným posouzením celé konstrukce, které na trhu nafukovacích člunů nemá obdoby

Unikát na světovém trhu je technologie Doubleseams, která byla vyvinuta společností Adventure pro profesionální čluny a postupně přešla na některé sportovní čluny - jedná se o dvojité svařované švy, jejichž sedmi-násobnou pevnost oproti samotnému materiálu využijí uživatelé člunů vystavených dlouhodobým extrémním podmínkám všeho druhu.

Jedním z hlavních důvodů pro použití naší automatické technologie je eliminace lidské chyby - už žádní demotivovaní a unavení dělníci s fény v ruce. Už žádné nedovařené švy!

Jednotlivé části člunů jsou dokonale rozděleny hermeticky uzavřenými přepážkami. Kuželovitý flexibilní tvar vyrovnává tlaky mezi jednotlivými částmi člunu. V případě neočekávané ztráty vzduchu z jednoho oddělení zůstane člun i nadále nepotopitelný. Naše čluny jsou vyrobeny z materiálů, které je dovolují používat i při nízkých teplotách. S člunem Adventure můžete pracovat při teplotách od -30°C až +60°C, přičemž spoje jsou nezničitelné až do 160°C!

Společnost Adventure nabízí spotřebitelům dlouhodobé služby, záruku i náhradní díly. Pokud si vyberete člun Adventure, získáte od výrobce pěti letou záruku na materiál a pěti letou záruku společnosti Adventure na všechny spoje. Profesionální čluny jsou kryté doživotní zárukou na práci výrobce.

Životnost nafukovacích člunů Adventure je více než 20 let!

Původní logo Adventure registrované r. 1989 ukazuje, že mezi vyráběné produkty patří nejen nafukovací motorové čluny, ale také outdoor vybavení do přírody

 

Historie značky ADVENTURE

Adventure jakožto registrovaná obchodní značka vznikla v roce 1989 v Kievě na Ukrajině jako zcela originální brand, za nímž stál především zakladatel a dodnes výkonný ředitel společnosti, Sergiy Burlakin. Ten sám navrhl a společně s malým týmem pracovníků sestrojil vlastní, zcela originální stroje pro výrobu nafukovacích člunů, které dodnes vyvíjí a modernizují.

Historicky prvními modely nafukovacích člunů Adventure byly modely SKAUT-I a SKAUT-II určené jen pro veslováníV původním portfoliu produktů figurovaly nafukovací katamarany, od kterých ale výroba rychle přešla především k rybářským člunům, v dnešní době označované jako ultra-lehké. Myšlenka byla poměrně jednoduchá - nabídnout rybářům (mezi které se počítal i sám majitel značky a jeho nejbližší spolupracovníci) jednoduchý, cenově dostupný člun, který právě díky své jednoduchosti bude extrémně kompaktní, co nejlehčí, ale hlavně odolný. Tak začal postupný vývoj konstrukcí nafukovacích člunů, které jsou dnes naprostou klasikou na trhu. Adventure tak od nikoho neopisoval, nevyužíval žádných licencí, ale jen poctivě testoval - doslova sám na sobě.

Výroba se postupně rozšiřovala a z původních modelů, dnes známé jako Scout S-250T a Optima T-290P(N), se vyvíjely další a další skládací čluny různých délek a konstrukcí. Od laťkových člunů poháněných pouze vesly se přirozeně přešlo na čluny určené pro pohon lodními motory. V polovině devadesátých let, v době největšího rozmachu lehkých dvou taktních lodních motorů, si trh žádal stejně lehký člun, který bude svou povahou a konstrukcí odpovídat nejen přenosným motorům, ale i filozofii značky Adventure, která se již více zaměřila na mořské pobřeží.Průlomovým modelem značky Adventure byl nafukovací člun T-320K s nafukovacím kýlem

Zcela přelomovým byl v tomto ohledu skládací člun série TRAVEL-II, model T-290K, který se okamžitě vyvinul v prodlouženou verzi T-320K, jež je bez větších zásahů do konstrukce nabízená dodnes. Jednoduchý, skladný, lehký člun s nafukovacím kýlem, který oproti všem jiným skládacím člunům této velikosti lámal tradiční pověry o tom, že takto malý člun nemůže předvést na vodě žádný zázrak a jet ve skluzu tak, jak mohou jen větší čluny s laminátovým kýlem. Čluny série Travel 2 ukázaly, že to jde a že to jde s velkou parádou, protože se Sergyi Burlakin a inženýři z Adventure tak dlouho zabývali jejich testováním a laděním, než vyloženě metodou pokus omyl nenašeli zcela ideální poměr délky a šířky člunu, stejně jako ideální velikost nafukovacího kýlu a tvaru zrcadla pro běžně užívané závěsné motory o výkonu okolo 8 HP.

Dalším důležitým člunem Adventure byl M-400 s pevnou podlážkou a nafukovacím kýlem

Tak začal doslova hon za dosažením co nejlepších jízdních vlastností a všechny produkční modely člunů Adventure se začaly přepracovávat podle nově nabytých znalostí, které se podařilo kvantifikovat pomocí praktických testů zmenšeného modelu člunu T-320K v univerzitních laboratořích v Kievě. Toto detailní studium proudění kolem nafukovacího kýlu a zrcadla pak dalo vzniknout dalšímu modelu, který je krom menších úprav na výbavě a doplňcích nabízen dodnes. M-400 ze série MASTER 2 dodnes vyvolává u svých majitelů široký úsměv na tváři, kdykoli opět vyrazí na projížďku. Člun, který jen jakoby kopíroval léty zažité, dávno neaktuální tvary starých zodiaků ze 70.let, přece nemůže přinést nic nového! Ale opak byl pravdou a M-400 opět posunul laťku jízdních vlastností, ovladatelnosti a rychlosti, kterou jste mohli požadovat od středně velkého skládacího člunu.

RUBIKON má v rámci značky Adventure takřka posvátný význam jakožto etalon dokonalosti, symbol nejlepšího možnéhoSkutečné výzvy však na tvůrce člunů Adventure teprve čekaly. První, která prověřila všechny dosavadní znalosti o stavbě skládacích člunů, nesla jméno RUBIKON. Idea stojící za těmito doslova monstry mezi skládacími čluny byla spíše otázkou, zda je možné udělat skládací člun s nafukovacím kýlem, který by mohl konkurovat člunům RIB s laminátovým kýlem. Odpověď zněla jednoznačně: NE. S jedním kýlem není možné takové pevnosti na kýlu, tedy ani žádaných jízdních vlastností dosáhnout, protože se jakkoli napnutý materiál dna bude vždy příliš deformovat kolem jednoho středového nafukovacího válce představující kýl. Proto vznikla konstrukce RUBIKON se třemi kýly, které tak tvarovaly dno do žádoucího tvaru nazývaného "křídlo racka" - přesně v moment zatížení při jízdě, při započetí hydrodynamického odporu. V rámci skládacích člunů šlo o konstrukci, kterou ve stejném provedení již nikdo nikdy nezopakoval. A jelikož se ukázalo, že jde i pro profesionální zákazníky o věc v praxi nevyužitelnou - tedy že nabízí takový potenciál, který lze užít jen v těch nejextrémnějších podmínkách a nikoli při 99,9% času na vodě - byla tato konstrukce odložena do archívu i z důvodu příliš vysokých výrobních nákladů, stejně jako potřebě dalšího nákladného vývoje.

Do historie nafukovacích motorových člunů Adventure bezpochyby patří legendární člun RIB s laminátovým kýlem, model SPICE S-550

Další velkou výzvou pro značku Adventure byl vstup na trh nafukovacích člunů s laminátovými kýly, tzv. RIBs. Jelikož jde o poměrně na výrobu komplikované čluny spojující zcela rozdílné materiály a konstrukce, bylo nutné se nejprve seznámit s technologiemi pro výrobu laminátových skořepin. Zpočátku se tedy nafukovací válce Adventure upravovaly na trupy, které vyráběla na zakázku polská značka SPORTIS. Jelikož ale vedení Adventure nebylo spokojeno s takto získanou úrovní jízdních vlastnosti svých člunů RIB, začal opět proces učení. Tentokrát pod dohledem zkušených inženýrů a expertů na závodní čluny byl výsledkem jejich snah SPICE S-550. Ten měl jediný cíl ukázat, že Adventure zvládl danou problematiku a je připraven sám navrhovat vlastní nafukovací čluny s laminátovým kýlem. SPICE zazářil na závodním okruhu, přilákal pozornost nejednoho odborníka - a zmizel. Jeho odkaz ale dodnes nese většina RIB člunů Adventure: zakulacenou záď snižující odpor, snižující spotřebu paliva a zvyšující rychlost a komfort posádky při jízdě.