Nafukovací čluny, sportovní lodě, motorové čluny, lodní motory

Jak si vybrat člun

Jak vybírat nafukovací motorový člun? Jak je od sebe odlišit? Co nesmíme přehlédnout?Na co se zaměřit, na co si dát pozor a čemu se raději vyhnout při nákupu nafukovacího motorového člunu

Dnešní nabídka nafukovacích člunů na evropském, ale i českém trhu, může zamotat pořádně hlavu každému, kdo se rozhodne pro pořízení nafukovacího motorového člunu. S přílivem asijských značek na trh se změnil poměr rozložení sil, klasici v oboru své nabídky také stále upravují, a tak není divu, že vybrat si ten pravý nafukovací člun pro své potřeby může být někdy pořádný "bolehlav". Pokusíme se vám jakožto profesionálové zabývající se motorovými čluny všech možných typů podat návod, jak se zorientovat v tak široké nabídce.

Rozlišením konstrukcí, materiálů a různých výrobců nafukovacích motorových člunů se vám pokusíme ukázat na hlavní rozdíly mezi nabízenými čluny na českém, ale i evropském trhu, a pomoci tak s výběrem správného nafukovacího člunu právě pro vás. Rovněž si řekneme, v jakých případech volit čluny jiné než nafukovací. Pojmový aparát uvádíme na konci článku, pojmy z tohoto "slovníčku" jsou označené hvězdičkou*.

<<< V levém navigačním menu vyberte kapitolu, která vás zajímá.

Většina klientů si žádá zcela unikátní provedení svého nafukovacího člunu včetně volby lodního motoru. Jaký je ideální člun právě pro vás?