Omezení výroby skládacích člunů Adventure

Omezení výroby skládacích člunů Adventure

Od začátku října 2021 omezuje ADVENTURE LTD. výrobu svých skládacích člunů z důvodu nedostatku odborných pracovníků a rovněž z důvodu stále se zhoršující situace s dostupností některých materiálů a komponent nutných k jejich výrobě.

Toto omezení bude platit po celý rok 2022 s tím, že v případě negativního předpokladu dalšího vývoje situace bude výroba skládacích člunů zcela zastavena. V roce 2022 tak nebude možné očekávat u nás na skladě jiné modely než z řady Master 1 a Master 2 a to ve velmi omezeném počtu kusů pro jednotlivé kvartály.

Konkrétně půjde o klasické motorové čluny M-400 a M-360B ve standardním provedení ze světle šedého materiálu PVC Valmex 7318 Mainstream (1100 dtex, 1000 g/m2) a v novém designu 2021, tj. s PVC madly místo obvodových lan a s přetlakovým ventilem na přední komoře. Dále modely M-330 a M-300 ze stejného světle šedého materiálu a v nezměněném designu posledních let.

O pokračování výroby profesionálních skládacích člunů Rubikon a Master 2 v provedení R.E.D., resp. individualizovaných verzí člunů délky nad 4,00 m ze silnějších materiálů HEYTex 1200 g/m2 a Valmex 1450 g/m2, není aktuálně rozhodnuto. Výrobce slíbil, že všechny objednávky profesionálních skládacích člunů bude řešit individuálně.

Výroba všech ostatních modelů skládacích člunů kromě výše uvedených byla pozastavena do odvolání. Výroba všech modelů RIB Vesta (čluny s laminátovým kýlem) pokračuje bez jakéhokoli přerušení, žel aktuální situace prodlužuje výrobní/dodací lhůty cca o polovinu, tj. na 90 dní od zadání objednávky z důvodu velkého vytížení výroby a velkého objemu přijatých zakázek právě na RIB čluny.

Zda a za jakých podmínek by Adventure opět obnovil běžnou výrobu skládacích člunů, jež má více než 30 letou tradici, není možné v tuto chvíli odhadnout, nakolik je zde mnoho faktorů, které nyní nelze předvídat nebo na jejich základě predikovat konkrétní data.

Jinými slovy - máte-li zájem o skládací člun Adventure, doporučujeme jednat rychle, protože je možné, že čluny Master dovezené v roce 2022 budou také historicky poslední vyrobené skládací čluny značky.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat!

Nový design člunů Adventure M-400 s PVC madly na horní straně nafukovacích plováků